MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Палітра ароматів та запахів Італії


   "Можеш забрати собі весь світ, але залиш мені Італію" Джузеппе Верді

   Напевно, найароматніша, найпахучіша, найяскравіша, найсонячніша, найрадісніша країна із тих, що я знаю, це Італія! І я безмежно рада, що мала можливість хоч трішки, але побувати у ній цього сезону.

   Моя подорож розпочалася з маленького містечка Ліньяно-Сабб'ядоро на узбережжі Адріатичного моря. І хоча я про місто раніше ніколи не чула, це, як виявилося, популярний курорт, який лежить на довгому, покритому соснами піщаному півострові і замикається  частиною рибальської лагуни Марано. Пологий і широкий пляж з видом на узбережжя Істрії забезпечує безпечне купання, завдяки чому Ліньяно є найпопулярнішим у цьому регіоні місцем для відпочинку сімей та дітей.

   Ліньяно-Сабб'ядоро неймовірно ароматне. Здається, що змішаний запах квітів розчиняється повільно у повітрі. З кожного боку доноситься новий відтінок, на який реагую поворотом голови і розшукую очима ольфакторне джерело.

   Найбільше квітів олеандру, які пахнуть кислувато-солодко яскраво та голосно. Коли я активно рознюхувала квіти, розрізняла чим відрізняється запах у білих і рожевих, тоді ще не знала, що олеандр взагалі є ядовитим. Та щастя, що нюхати ці пахучі квітки можна, а ось доглядати за рослиною потрібно лише в рукавичках.

   Кислувато-терпкий, свіжий, легкий, витончений запах лаванди. Я завжди радію, коли зустрічаю ці квіти в природі. Але найбільша мрія - це потрапити на лавандове поле у Провансі. У Ліньно-Сабб'ядоро я зустріла всього кілька клумб та в сприятливому повітрі запах гарно розкривався.

   Фруктовий аромат троянд чути здалека, ще коли не помічаєш самих квітів. Я відразу пригадала наші великі трояндові квітники і алею та біля них повітря не наповнено п'янким мармеладним ароматом. Як шкода, що особливості клімату не дають такого ефекту. Саме так, як у  Ліньно-Сабб'ядоро, пахне у приморському містечку Южне і у моїй пам'яті при згадці про нього найперше я згадую аромат троянд.

   Жасмин!!! Ще більше, ніж зустрівши кущики лаванди, я радію справжньому жасмину. Білосніжні зірочки відрізняються від молочно-кремових квіточок чубушника, що росте у нас. Дивно, але мої супутниці навіть не здогадувалися, що буває інший жасмин. Хмельний, медово-фрктовий хвилюючий та неперевершений запах. Побачивши кущики жасмину, я передумала рухатися в запланованому напрямку до моря. Хотілося надихатися ароматом квітів, позаштовхувати у всі куточки пам'яті, щільно закрити у файли, і при потребі діставати та милуватися.

   Я вже звикла до квітучих кактусів і милуюся екзотичними квітками спокійно, без радісного хвилювання, а ось кущики розмарину раніше ще не зустрічала. А тут терпко-димний, смолисто-камфорний запах! Точно такий, як у спеції, яку я купую у "Духмяній скрині", але живий і посеред галявини. Так і хотілося зірвати собі на пам'ять.

   Запах моря якийсь витончений і ніжний, ніби інтелігентний. Не знаю чи скрізь так пахне Адріатичне море, але тут, у Ліньяно-Сабб'ядоро, воно свіже, прохолодне, солоно-йодисте та чути запах, коли підходиш близько. А ось з другого боку міста є лагуна, до якої ми так і не дійшли і не побачили, але різкувато-терпко-солоний запах почули здалека.

   Ввечері, коли італійці вечеряли, через відчинені вікна виривалися на волю апетитні запахи піци. Вони змішувалися з підсиленим звучанням пряно-солодкувато-бальзамних кипарисів та ялівців. Голова обертом йшла від щастя та можливості все це чути. Ароматна палітра у Ліньяно-Сабб'ядоро була такою ж емоційною, як і темперамент італійців. Хотілося все добре запам'ятати, щоб потім детально описати. І обов'язково повторити!!! Обов'язково!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 6)
Оценка: 5

просмотров: 322

опубликовано: 10 июля 2019

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -