MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

La Belle et l'Ocelot Salvador Dali


   Було кілька історій, коли згадували назву La Belle et l'Ocelot Salvador Dali, іншим разом мова йшла просто про оцелота та пляшку у формі кота. І щоразу я розуміла, що це прогалина у моїх парфумерних знаннях. І навіть на останній зустрічі про цю композицію знали всі присутні, окрім мене. Та як кажуть "не соромно не знати, соромно - не хотіти знати".

   Ось завдяки Наталі знайомлюся і я з "Красунею і чудовиськом". Концентрація edp, випуск 2014. Парфумер Henri Bergia, який співпрацював з Cofinluxe на початку 2000 років та створив три композиції на тему кави.

   Флакон із матового скла з рельєфом мультяшної тварини, яка мені швидше нагадує тигрика, хоча це і є той відомий оцелот. Взагалі, оцелот - хижий ссавець, типовий рід леопардів із родини котових. Ще кажуть, що це кіт, який подібний на маленького леопарда.

   У мережі є багато світлин, на яких зображений Сальвадор Далі у шубі з леопардовим малюнком та у супроводі оцелота. Найпопулярніше фото ось це:

   Існує купа історій та навіть анекдотів про художника та цих тварин. Та й у творчості періодично з'являються представники родини котячих. Наприклад, найвідоміша картина із дуже складною назвою та змістом "Сон, викликаний польотом бджоли навколо гранату, за секунду до прокидання".

   На попередньому фото ж зображений оцелот на прізвисько Бабу (на хінді означає "джентльмкен"), який належав менеджеру художника Джону Пітеру Муру. Та він був не єдиним домашнім другом, розповідають про цілу компанію таких котів. А ось Бабу був найвідомішим, проживав життя справжнього джентльмена, харчуючись у найкращих ресторанах, подорожував першим класом та зупинявся у п'ятизіркових готелях.

   Отже, аромат "Красуня і чудовисько" має бути анімалістично-гірко-пряно-шкіряним - вирішила я, наносячи рідину у передчутті якоїсь ексцентричної ольфакторної історії.

   Та цього разу виникає бажання обуритися! При наявності такого матеріалу можна було б створити якщо не сюрреалістичний аромат, то все ж з тваринними акцентами, хижими звичками, які мають викликати і страх і захват одночасно, а натомість -- щось голосне та яскраве, насичене, у стилі 1980 років. На перший погляд аромат із пряно-гірко-солодкуватим звучанням здався подібним до Coco Chanel, та навіть не при прискіпливому спостереженні порівняння не витримав.

   Солодка фруктовість, помадність, щільна карамельна вершковість з натяком на ваніль. Серед загального та абстрактного "каламбуру" найвиразнішим видався абрикосовий османтус та згодом смолистість пачулі. І все, що можу сказати. Ні "красуні", ні "чудовиська", на жаль. Так пахне у парфумерних відділах, коли змішуються в повітрі всі тестовані парфуми.

   Напевно, інколи краще чогось не знати... Та з іншого боку - ми ж розуміємо, як це все відносно буває і на іншій шкірі, можливо, La Belle et l'Ocelot це інша історія.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 1)
Оценка: 5

просмотров: 10

опубликовано: 13 января 2021

Посмотреть следующий блог

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -