MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Hasu-no-Hana Grossmith


   Не встигаю робити все, що хочу! Шалений темп життя став ще шаленішим. Дні стають миттєвостями. Від яскравих вражень зашкалює і забиває дух. Чергова думка "Про це обов'язково потрібно написати" стосується одного з найстаріших брендів Англії - Grossmith, з яким я познайомилася вже кілька років тому.

   Shem - el- Nessim Grossmith потрапив в мій Список Бажань і знаходиться серед лідерів, чекаю лише нагоди. Так само як і Golden Chypre.

   Про Hasu-no-Hana я не знала нічого. Коли побачила пропозицію, відразу ж вирішила придбати парфуми, не роздумуючи, навіть чинила більш інтуїтивно.

   Після прочитаних негативних відгуків затамувала подих і чомусь була впевнена, що у мене з ароматом складуться зовсім інші стосунки.

   Hasu-no-Hana японською мовою означає Квітка Квітів. На офіційному сайті Grossmith так описують цей аромат: "Вишуканий блиск і чарівність найпотаємніших квітів Японії втілюється в цьому чарівному парфумі". Естетика Hasu-no-Hana походить з епохи, коли європейці на початку XX століття зачаровувалися Японією. Композиція, створена в 1888 році, була новаторською для свого часу. Це поетична ода японській квітці лотосу.

   Лотос уособлює непорочність, досконалість, витонченість і прагнення до духовної чистоти з давніх часів. Виростаючи з бруду, він ніколи не буває забруднений. Особлива структура його листя і пелюсток може відштовхувати воду, збираючи при цьому з листя лотоса весь бруд. Особлива властивість залишатися чистим зробила лотос символом духовного самовдосконалення: у якому середовищі, доброму чи поганому, не перебувала б людина, вона завжди повинна зберігати ясну свідомість і душевну чистоту. Ознаку символу самовдосконалення підтверджує і форма всіх складових цієї квітки. Форма його листя, пелюсток і навіть серцевини прагнуть до круглої, тобто до досконалої форми.

Hasu-no-Hana Grossmith 1888 року випуску

   При першому знайомстві з Hasu-no-Hana чути лише солодко-гірко-медовий запах касторіуму і шкіри. Дещо нагадав Fetish Roja Dove, але витончений його варіант.

   Але чим більше знайомилася, тим більше починала вирізняти відтінки і ароматні звуки. Ніби Квітка Квітів повільно розкривалася і дозволяла подивитися на її серцевину.

   З самого початку, як і має бути, терпкість і кислинка бергамоту та липка льодяниковість цитрусів. Далі солодко-борошнистий оксамитовий ірис і лікарсько-бальзамічні нюанси іланг-ілангу. Невизначена ніжна квіткова свіжість і витончена духмяність.

   Липка медовість на фоні сухої деревини. Солодкувато-ванільно-вершкові тонка боби. Димний з гірчинкою і землистістю сухий запах ветиверу. З часом з'являється карамельно-анімаліста амбровість. Густий, насичений смолистий запах пачулі з присмаком чорного шоколаду.

   Зі сторони складає враження оксамитово-пудрового аромату, гірко-солодкувато-квітково-деревинно-вершкового. Анімалістичні нюанси з часом зникають. Періодично з'являється ніби нізвідки ванільно-вершкова аура і привертає до себе увагу.

   Інколи Hasu-no-Hana здається такою незрозумілою, що важко виділити будь-які відтінки. Можна лише сказати, що нагадує вінтажні парфуми з п'янким медово-анімалістичним звучанням, але без ознак ретро, затхлості чи бабусиної скрині. Впізнається замаскована чуттєвість за вершковістю та смолисто-деревними акордами, які прикрашають ніжні та делікатні голоси квітів. Потрібний час, щоб добре "роздивитися" Квітку Квітів.

   Парфуми асоціюються з коричневим кольором і інколи нагадують п'янкий запах амаретто з тихими нюансами вишневих кісточок та мигдалю.

   Я багато разів в описі згадувала ванільні та вершкові відтінки, але вони якісь особливі, делікатні. Довго не могла підібрати потрібні слова і з чимось порівняти. Зовсім випадково згадала, що у мене є пробірка з ефірною олією блакитного лотосу. Звичайно, дістала! І яке приємне відкриття: так, у Hasu-no-Hana я чую саме цей вишуканий, екзотичний, манкий запах лотосу - кремово-пудровий, ніжний, вершково-квітково-свіжий на ванільному тлі. Десь читала, що не можна довго вдихати аромат цієї квітки, бо можуть з'явитися галюцінації. Як же я мріяла мати парфуми з цим компонентом! І яке щастя, що змогла розрізнити цей "голос" в композиції!!!

   Hasu-no-Hana - теплий, оксамитовий, пряно-п'янкий, кремово-вершковий, гірко-солодкуватий аромат. В ньому є той магнетизм, що привертає увагу, не відпускає інтерес і викликає бажання ще раз дістати флакон. Звучить стримано, але так багатогранно. Думаю, композиція буде зрозумілою для "підготовлених" парфумерних любителів і особливо для вінтажників.

   З самого початку я не сумнівалася, що придбала перлину в свою парфумерну колекцію, а тепер глибоко в цьому переконана.

Hasu-no-Hana Grossmith у номерному флаконі Baccarat 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 2)
Оценка: 5

просмотров: 292

опубликовано: 27 мая 2018

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -