MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Poison Christian Dior


   Здається, фраза, що приписують Коко Шанель про парфуми, які "... повідомляють про появу жінки і продовжують нагадувати про неї, коли вона пішла" саме про Poison Christian Dior. Звичайно, це жарт і такого бути не могло не лише за хронологією подій, але і за вподобанням стилю. І як би прокоментувала мадемуазель парфуми з назвою "Яд", як і моду 1980 років, можна лише здогадуватися...

   Звичайно, я не могла обминути провокаційний аромат увагою і вже давно з ним знайома у концентрації edt. Та сьогодні вперше розділяю думку тих, хто заборонив у Poison заходити до ресторану. Хоча Ліззі Остром у "Парфуми. Історія ароматів XX століття" стверджує, що це йшла мова про Giorgio Giorgio Beverly Hills.

   Я до цього часу не знайома з Giorgio і навіть не здогадуюся який же це аромат, а ось "діорівська отрута" перебільшено голосна та шокуюче ядовита. Рятує морозне повітря з вулиці, яке пом'якшує потужність, агресію та щільну солодкість. Можливо, таке враження цього разу склалося після витонченої елегантності Карон.

   Розпочинається Poison гірко-пряними спеціями, камфорністю та терпкістю деревини. Далі солодкі ягоди та чарівна помадність.

   А ось поява вершково-кремової туберози перевертає світ з ніг на голову, коли така тендітна квітка звучить одночасно прекрасно і смертельно-задушливо. Навіть виникли певні асоціації і на згадку прийшов сюжет фільму "Смерть у Венеції"...

   Гірко-терпкий з відчуттям першіння у горлі, з посмаком прополісу, мед.

   Зігріваюча бальзамна солодкість кориці.

   Стигла м'якіть сливи та варення, яке крім апетитного фруктового запаху має дивовижний насичений колір.

   Поступово провокаційна ядовита рідина з флакону, форма якого нагадує про спокусу та гріх, тобто райський плід, набуває низького щільного оксамитового звучання. Poison стає смолисто-деревним, шоколадно-ладанним, анімалістично-шкіряним.

   Одночасно з бажанням охарактеризувати аромат "вульгарним" та "агресивно сексуальним" з'являється інтерес. "Яд" з однаковою силою як відштовхує, так і приваблює. Подобається, коли чую тандем помадно-густого запаху троянди та маслянисто-карамельної амбри. А ще більше зачаровує ніжна кремовість гвоздики та витончений солодкувато-пильно-борошнистий запах деревини сандалу.

   Запах вишні у тягучому сиропі зникає, залишається лише липкість і кислуватий посмак. А ще - задоволення від ольфакторного досвіду та можливість відправитися, як на машині часу, у яскраві широкоплечі 1980 роки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 1)
Оценка: 5

просмотров: 63

опубликовано: 20 November 2020

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -