MaRS

Моя душа путешествует по духам,
как души других людей - по музыке.

Шарль БодлерАрхів документів

Datura Noir Serge Lutens


   Великими квітами з лійкоподібними чи дзвоноподібними білими віночками цього року хизувалася моя мама, показуючи свій квітучий сад. Датура або дурман має не лише отруйні квіти, але і всі інші частини рослини, тому їх не рекомендують нюхати. Але я все ж не втрималась і наблизилась досить близько, щоб почути запах, який поєднує у собі відтінки і гарденії, і жасмину, і жимолості, а ще кремову вершковість, фруктовість та апетитну гурманіку. Вдень цей багатогранний і яскравий запах звучить не надто голосно, а ось вночі набуває сили і його добре чути навіть на відстані.

   Чорна датура (Datura Metel) або ще Дурман Індійський поширена у Індії та вважається священною та лікарською рослиною. Квіти ж крім білого забарвлення мають світло-фіолетовий, пурпуровий, жовтий кольори. Дурман Індійський використовують як у медицини, так і у проведенні ритуалів у якості пахощів для перетворення бідності у багатство.

   На території від Мозамбіку до Трансвааля Чорний Дурман, а саме листя рослини, заварюють як чай і у якості галюціногенного препарату дають під час посвяти дівчаток у жінок.

   Є ще інформація, що Чорний Дурман шамани та йоги разом з коноплею використовують для куріння, стверджуючи, що це не є шкідливим для здоров'я.

   Назву Datura Noir використали для парфумів Serge Lutens. Яку саме квітку хотів зобразити за допомогою ольфакторних засобів Christopher Sheldrake не відомо, тому що у мережі достовірна інформація відсутня, а у різних авторів, як авторитетних, так і маловідомих, все переплутано і переплетено. Але точно, що аромат мав би бути п'янким, запашним, багатогранним та чаруючим.

   І у мене від Datura Noir SL захоплює подих. Одночасно хочеться розповісти про все, що чую, але потрібно сформулювати речення, навіть якщо дуже короткі. А аромат вже змінюється, з'являється новий відтінок, потім інший, і ще, і знову... І не має сили відірвати ніс від зап'ястя, не хочеться зупиняти цей запашний потік, що нагадує стрімку бурхливу гірську річку.

   Отже, розпочинається Datura Noir звучанням чогось соковитого та "живого", з зеленим трав'янистим підтоном.

   Грайлива кислинка цитрусів, краплина димності і навіть льодяниковість.

   Гірчинка та солодкість мигдалю, кремовість та особлива ніжність.

   Тягуча вершковість туберози, але її характер прихований за фруктово-чайно-шкіряною палітрою османтусу, який нагадує сьогодні Царівну-лебідь. То махне правою рукою і запах стиглих абрикосів та літньої свіжості радісно надихає та відволікає від осінньої хандри, розганяє важкі похмурі хмари та навіть стримує силу вітру. Після руху лівою рукою у мить хочу дістати колесо ароматів чаю і хоч у такий пасивний спосіб наблизитися до вивчення поки що такого далекого, але дуже бажаного чайного мистецтва.

   Сяючо-сонячна фруктовість надзвичайно апетитна, життєстверджуюча та врівноважуюча. Чомусь мені пригадалося далеке літо 2012 року. Світанок на морі біля гори Кішки, що у Сімеїзі, і чіткий запах ангеліки ... назву аромату потім пригадаю. У мене не має ностальгії по тому часу, але ця мить так зворушила спогади, які швидко почали оживати, вишиковуючись у ланцюжок подій. Дивно, як із куточків пам'яті можна витягнути найнезначніші події життя у деталях.

   А тим часом Datura Noir набула кокосових ознак. Гурманські відтінки ванілі від солодкого до маслянисто-пряного. Ця ароматна частина композиції не є моєю улюбленою, але звучання легке, тому сприймається без особливого напруження.

   На шалику залишилася смолистість тонка бобів, що виникає бажання вигукнути "Ого, як виразно!"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейтинг:
(Голосов: 1)
Оценка: 5

просмотров: 48

опубликовано: 21 ноября 2020

Комментарии пользователей

Добавить комментарий

Написать комментарий

 

Количество оставшихся символов -